Müzik Arsiv Merkezi

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

H a L i L i M

VATAN TV

SAADET PARTİSİ

SİNEMADA BUGÜN

KARSSPOR İÇİN ELELE

KARSSPOR İÇİN ELELE YARDIMLARINIZI BEKLİYORUZ

GÜNÜN HABERLERİ

En son konular

» Ceylan - Bir Daha Mı (2QQ8)
Pİzza Nin Bİlİnmeyen Tarİhİ EmptyÇarş. Kas. 26, 2008 1:19 pm tarafından oktaban_1

» What Happens in Vegas [Burada Olan Burada Kalır] (2008) TürkceDubLaj DVDRip
Pİzza Nin Bİlİnmeyen Tarİhİ EmptySalı Eyl. 30, 2008 2:00 pm tarafından oktaban_1

» Kesinlikle, Belki & Definitely, Maybe 2008 Türkce dublaj Dvdrip + Caps
Pİzza Nin Bİlİnmeyen Tarİhİ EmptySalı Eyl. 30, 2008 1:54 pm tarafından oktaban_1

» Karadaki Yaratık & Yeti Snow Demon 2008 Türkce Dublaj DVDrip
Pİzza Nin Bİlİnmeyen Tarİhİ EmptySalı Eyl. 30, 2008 1:47 pm tarafından oktaban_1

» Macera Adası - Nim's Island 2008 Dvdrip Türkce Dublaj + Caps
Pİzza Nin Bİlİnmeyen Tarİhİ EmptySalı Eyl. 30, 2008 1:40 pm tarafından oktaban_1

» Leatherheads [İkili Oyun] (2008) TürkceDubLaj DVDRip
Pİzza Nin Bİlİnmeyen Tarİhİ EmptySalı Eyl. 30, 2008 1:35 pm tarafından oktaban_1

» Savaş Sanatı 2 & Art Of War 2 (2008) Türkçe Dublaj
Pİzza Nin Bİlİnmeyen Tarİhİ EmptySalı Eyl. 30, 2008 1:29 pm tarafından oktaban_1

» Altın Sesler--Unutulmayan Şarkılar (3 CD) (2008)
Pİzza Nin Bİlİnmeyen Tarİhİ EmptyCuma Eyl. 05, 2008 2:01 am tarafından oktaban_1

» Asena - Haremde (2008)
Pİzza Nin Bİlİnmeyen Tarİhİ EmptyCuma Eyl. 05, 2008 1:59 am tarafından oktaban_1

Pİzza Nin Bİlİnmeyen Tarİhİ

halilim_17

Erkek

Pİzza Nin Bİlİnmeyen Tarİhİ Empty Pİzza Nin Bİlİnmeyen Tarİhİ

Mesaj tarafından halilim_17 Paz Mayıs 25, 2008 10:49 am

Fatih Sultan Mehmet İstanbul`u fethettikten sonra, seferlere devam etmiş ve Avrupa'nın başına iyiden çöreklenmiş. Osmanlı orduları işte bu sıralarda İtalya'da da küçük bir liman kentini fethetmiş. İşte bu kentin limanında, Osmanlı gemilerine yükler taşınırken bir levent, iskelede oturmuş bir şeyler atıştırıyormuş.

Meraklı bir İtalyan da bir süre onu izlemiş. Sonra yanına gelip :"Pardon bilader; dikkatimi cezbetti, nedir o yediğin öyle" demiş. Levent`in yediği şey pideymiş. Ama ağzı tıka basa dolu olduğu için pide demek isterken "pize" demiş. (İnanmadıysanız ağzınızı tıka basa ekmekle doldurup pide demeye çalışın) Bizim meraklı İtalyanımız da bu "pize"nin tadını çok merak etmiş, dili döndüğünce Osmanlıca konuşup, leventten tarifi almış. Levent, bu meraklı İtalyan'dan sıkıldığından olacak, üzerine ne koyarsan koy demiş. Bizim İtalyan da çeşit çeşit pizeler yaptırmış karısına. Pize zamanla tüm İtalya'ya dağılmış. Zaman içinde pize kelimesi "pizza"ya dönüşmüş.

--------------------------------------------------------------------------------
    "KahpeLerin Ve ŞerefSizLerin DünyaSında Yaşıyorum!
    KiLit Vurdum HisLerimee..
    NefretimLe DoLup Taşıyorum Ve Söz Weriyorum
    İntikam aLma SıraSı Bana qeLdiqinde
    Dünyanın Şah Damarını Keseceqim!!"

Takdir-i Huda kuvve-i bazu ile sönmez ! Bir şem'a ki Mevla yaka üflemekle sönmez !!!*

Similar topics

-

Forum Saati Paz Mayıs 19, 2024 4:26 pm